В Україні презентували дослідження Української маркетингової групи «Про що мріють українські діти? Як батьки впливають на мрії дітей? Чому мріяти життєво необхідно?». Розповідаємо найцікавіші факти, які слід знати про мрії українських дітей
. Лише 10% дітей мріють без меж
Зустріти фею, яка поверне до життя улюбленого кролика, поговорити із золотою рибкою, зустріти єдинорога, який здійснить бажання. Про це мріють лише 10% дітей. Більшість має практичні й матеріальні бажання.
Діти хочуть розвиватися
«Вони хочуть розвиватися, не зупинятися, вони хочуть кимось стати, — говорить гендиректор Української маркетингової групи Наталія Бухалова. — Здорові діти: від блогера до баскетболіста. Нездорові, у першу чергу, хочуть стати лікарем. Хоча саме в дитини із серйозним захворюванням мрія завоювати золоту кнопку YouTube».
Важкохворим дітям не вистачає спілкування з рідними
«Вони іноді мріють про такі речі, що навіть не подумаєш. Наприклад, взяти маму і тата за руку і піти з ними в парк», — говорить Наталія.
Річ у тім, що не кожна родина, яка зіштовхується з важкою хворобою дитини, переживає це. Такі діти можуть мріяти, щоб батько повернувся в сім’ю, щоб мама і тато ходили разом за ручку. Здорові діти також можуть сумувати за батьками, але вони не називають це мрією.
Ще один приклад — важкохворі діти можуть мріяти, наприклад, про сімейну поїздку на шашлики. Такі діти знаходяться в обмеженому просторі, тому вони мріють знайти друзів, яких не відштовхуватиме їхній стан. Вони хочуть, наприклад, грати в «класіки».
Усі мріють подорожувати
Здорові діти написали конкретний список: від Ейфелевої вежі до польоту на Місяць. Хворі діти чітко структурують і розкладають подорож на три складові. Перша — кудись далеко, з конкретною назвою міста. Друга — це екстрим. Саме вони хочуть опуститися в клітку з акулами чи стрибнути з парашутом. Третя — вони мріють піти з мамою за руку до зоопарку, для них це теж подорож.
Здорові діти мають багато матеріальних мрій
«У них, звичайно, теж є альтруїстичні мрії. Але є і така штука, наприклад, що дитина думає: «У мене є планшет. Але мені треба ще кілька: для відео, фото тощо». Гаджети, іграшки, смачна їжа — це їхні мрії», — розповідає Бухалова.
Хворі — більше вірять у Бога
24% дітей із серйозними захворюваннями сказали, що вони вірять у Бога. Серед здорових дітей таких лише 4%. «Ми говорили із психологами і вони казали, що тут дуже важливо підкреслювати для дитини віру у власні сили. Нехай вона вірить у Бога і дива, але треба їй казати, що і вона може дуже багато», — говорять автори дослідження.
Стати супергероєм, щоб допомагати іншим
Як здорові, так і нездорові діти, у своїй більшості, хочуть бути схожими на супергероїв, хоча мотивація в них різна. Діти із захворюваннями хочуть бути схожими на супергероїв, щоб мати суперсилу, захищатися і робити щось добре для інших людей. Вони пройшли і проходять через складні життєві обставини і розуміють, наскільки важливо допомагати іншим. «Один хлопчик сказав, що йому потрібна суперсила, тому що він хоче бути метрополітеном. У нього ДЦП, тому він хоче рухатися, йому не вистачає руху», — розповідає Наталія.
Здорові діти також хочуть мати цю суперсилу, але тому, що це круто, прикольно і популярно.
38% батьків не знають, про що мріє їхня дитина
У дослідженні зазначається, що найбільш «недочутими» є саме нематеріальні бажання. Якщо батьки кажуть дитині, що здійснення будь-якої мрії — це можливо, то в дитини з’являється прагнення йти до своєї мети. Якщо ж батьки кажуть, що мрія неможлива, або перекладають на дитину власні нереалізовані плани, у неї нівелюється потреба у світі мрій, вона фокусується на задоволенні винятково матеріальних бажань.
Немає коментарів:
Дописати коментар